• Çalışma Saatlerimiz
  • Her Gün 08:00 - 22:00

Hakkımızda

SAKARI ILICA KAPLICALARI MİHALGAZİ / ESKİŞEHİR

Eskişehir 'in 28 km kuzeyinde, Sakarya vadisinde Sakarya vadisinde Sakarı Ilıca Köyü sınırları içerisinde bulunan kaplıcamız dere yatağı yamaçlarına serpilmiştir. Sakarı Ilıca Kaplıcaları orman içerisinde bulunması nedeniyle mesire yeri olarak iyi bir orman için dinlenme yeridir.

Hakkımızda

Eskişehir 'in 28 km kuzeyinde, Sakarya vadisinde Sakarya vadisinde Sakarılıca Köyü sınırları içerisinde bulunan kaplıcamız dere yatağı yamaçlarına serpilmiştir. Sakarıılıca Kaplıcaları orman içerisinde bulunması nedeniyle mesire yeri olarak iyi bir orman için dinlenme yeridir.

Turizm Merkezi

Eskişehir İli, Mihalgazi İlçesinin Sakarıılıca Beldesinde yer alan Sakarıılıca Kaplıcası; Eskişehir Sakarıılıca Termal Turizm Merkezi 4957/2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu uyarınca “Turizm Merkezi” ilan edilmiştir.

Termal Su

Kaplıcadaki hamamlar değişik şifa gücüne sahiptir. Kokusuz tabi lezzetinde 57 derece kaplıca suyu, ayrıca 18 derecede aynı özelliklere sahip içilebilir maden suyu ile insanlara sağlık ve dinçlik aşılamaktadır.

Suyun Faydaları

Başlıca Mide hastalıkları, Çeşitli tip romatizma ve kireçlenme hastalıkları, Kaza ve ameliyattan sonra görülen ekleme sertlikleri, Kemik Hastalıkları, Sindirim sistemi ve beslenme bozukluğu hastalıkları, Kadın hastalıkları, nefes darlığı ve yüksek tansiyon, gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Konaklama

Sakarıılıca Termal Turizm merkezi alanında ,termal tesisler olarak umuma açık 2 adet kaplıca hamamı (Kadın-Erkek). 1 adet kaplıca oteli, 12 adet aile banyosu, özel havuzları ile kaplıca ve içmeceler yılın bütün aylarında açık olup uygun şartları taşıyan kaplıca elverişli bir sağlık merkezidir.

X
Ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek